Въведете минимум 2 символа

IT Търгове Стартъпи Инвестиции

София се изкачва в класацията на fDi Magazine и TNW „Технологични градове на бъдещето 2021”

Новини · · 1 мин. четене
Сподели

София е включена във второто издание на класацията на fDi Magazine и TNW „Технологични градове на бъдещето 2021” и се изкачва с една позиция нагоре спрямо пилотното издание от юни миналата година. Столицата се нарежда на 19-то място в общия ранкинг и изпреварва градове като Кеймбридж, Талин, Копенхаген.

Столицата подобрява позицията си и в категориите:

  • “Ефективност на разходите”, където се изкачва с две места нагоре до 5-та позиция
  • Класира се и в Топ 10 по привличане на чуждестранни инвестиции – категория, в която миналата година столицата не присъстваше

В допълнение София запазва 17-та позиция по “Стратегия за привличане на чуждестранни инвестиции”.

За тазгодишното издание на класацията са събрани и анализирани данни за 76 града от 31 европейски държави в пет категории: Ефективност на разходите, Икономически потенциал, Привличане на преки чуждестранни инвестиции, Иновации и атрактивност и Стартъп среда. Класацията за “Стратегия за привличане на чуждестранни инвестиции” заема отделна част в доклада на fDi Magazine и TNW.

„Технологични градове на бъдещето“ отразява постиженията на европейските градове с най-добра среда за стартиращи компании и за инвестиции в технологии и иновации.

Въпреки предизвикателствата пред световната икономика през последната година, Лоднон, Париж и Дъблин запазват мястото си на трите най-технологични градове на Европа. Други големи технологични центрове като Берлин, Мадрид и Стокхолм отбелязват голям скок с няколко позиции напред спрямо предходното проучване, отбелязва докладът.

Пълният документ „Технологични градове на бъдещето 2021“ е достъпен тук.

Имате въпроси?

Нашият екип е на ваше разположение.

Изпратете запитване